Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez legnicką drogówkę

0
71
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej 41- letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki VW Sharan. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu legnickiego miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15.

14 marca br. w Legnicy na ul. Jaworzyńskiej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po godz. 14.00 zauważyli kierującego pojazdem marki VW Sharan, którego zachowanie wzbudzało podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Jak się po chwili okazało, był to 41- leni mieszkaniec powiatu legnickiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.