Warto zapinać pasy!

0
63
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci Ruchu Drogowego prowadzili w minionym tygodniu działania „Pasy”. Akcja ma na celu przypomnienie użytkownikom pojazdów, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie fotelików i zabezpieczeń dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Od godzin rannych w 14 marca na terenie całego kraju, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania ukierunkowane na przestrzeganie przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików dla dzieci. Policjanci głogowskiej drogówki przypominają o obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa sobie i przewożonym pasażerom.

Obowiązek zapinania pasów dotyczy osób podróżujących zarówno na przednich, jak i tylnich siedzeniach, obowiązuje na wszystkich drogach. Dodatkowo należy stosować foteliki ochronne przewożąc dzieci, mające mniej niż 150 cm wzrostu.

Przewożenie w sposób zgodny z przepisami najmłodszych pasażerów to nie tylko obowiązek prawny. Po pierwsze zapewniamy im w ten sposób bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, po drugie – i nie mniej ważne – uczymy dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dbajmy o swoje dzieci także każdego dnia w ruchu drogowym. Nawet najmłodsze dzieci mają miejsce w policyjnych statystykach. Często wpisują się w nie przez niefrasobliwość i brak wyobraźni dorosłych opiekunów.

KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.