Działania „PASY” na drogach powiatu lubińskiego

0
52
Miedziak Policja bok radiowozu 112

W minionym tygodniu, od wczesnych godzin porannych, na terenie powiatu lubińskiego prowadzone były działania pn. „Pasy”. Policjanci podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Od wczesnych godzin porannych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej Komendy w ramach akcji pn. ,,Pasy” kontrolowali czy podczas jazdy samochodem, kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Przypominamy, że nie przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów, grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem.

Pamiętajmy jednak, że jadąc samochodem bezwzględnie należy zapinać pasy dla bezpieczeństwa własnego oraz przewożonych pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.