„Bezpieczny Dolnoślązak” – warsztaty o zagrożeniach w cyberprzestrzeni

0
67

13 i 14 marca 2019 roku policjanci i pracownicy Zespoły ds. Profilaktyki Społecznej KPP w Głogowie spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Przedmościu i Jerzmanowej. Odbyły się tam zajęcia na temat zagrożeń i bezpiecznych zachowań w cyberprzestrzeni, realizowane w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”.

Prowadzący zajęcia, skupiali się przede wszystkim na wykorzystaniu nowoczesnych technologii i mediów społecznościowych w tzw. cyberprzemocy. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie mieli samodzielnie zdiagnozować problemy i  odpowiedzieć na pytanie: jakie mogą być konsekwencje nierozważnego używania internetu a przede wszystkim wykorzystania, komputera, telefonu komórkowego czy tabletu jako narzędzia służącego do nękania, czy brutalnych żartów z innych rówieśniików.

 

Aby uświadomić zagrożenia, prowadzący warsztaty, podawali przykłady historii rówieśników. Uświadomiło to młodym ludziom, jak łatwo można nie tylko przekroczyć granice prawa i ulec złudzeniu o anonimowości w sieci, ale i to jak łatwo można doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji. Policjanci omawiali na przykładach jak reagować na taki rodzaj przemocy rówieśniczej, jak korzystać z internetu aby nie krzywdzić innych. Jak postępować w przypadku stania się ofiarą cyberprzemocy oraz co robić gdy jest się świadkiem przemocy w sieci.

KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.