Dzień otwarty w ZS w Chocianowie

0
44

Szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny2019/2020 uczniom klas III gimnazjalnych i uczniom klas VIII szkół podstawowych z Chocianowa, Gromadki, Polkowic, Przemkowa i Wysokiej.

Z tej okazji gościliśmy w szkole włodarzy Powiatu Polkowickiego: wicestarostę Krzysztofa Nestera, Przewodniczącego Rady Powiatu Henryka Czekajło oraz członka Zarządu Powiatu Polkowickiego Franciszka Skibickiego, dyrektorów i kierowników zakładów i instytucji współpracujących z naszą placówką, reprezentantów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dyrektorów szkół. Byli też z nami przedstawiciele wyższych uczelni z Polkowic, Głogowa, Legnicy i  Wrocławia. Po raz pierwszy w DNIACH OTWARTYCH DRZWI SZKOŁY z zaangażowaniem uczestniczyli reprezentanci KGHM ZANAM S.A., KGHM Polkowice – Sieroszowice, Rag sp. j. Zakład produkcji spożywczej. Górzyńscy oraz  Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pani Dyrektor Bożeny Wiszniewskiej, która przedstawiła profile kształcenia na nowy rok szkolny. Tak jak w poprzednim roku, będziemy kształcić młodzież w technikum w zawodzie: technik mechatronik, technik obsługi turystycznej, technik logistyk, natomiast w branżowej szkole I stopnia w zawodzie mechatronik oraz w klasie wielozawodowej. W dalszej części spotkania goście obejrzeli prezentację przedstawiającą najważniejsze wydarzenia, przedsięwzięcia i osiągnięcia uczniów i szkoły z ostatnich miesięcy.

 Po oficjalnej części wszyscy goście i uczniowie udali się na zwiedzanie szkoły,  a w szczególności pracowni zawodowych mechatronicznych, informatycznej oraz obsługi turystycznej wyposażonych w nowoczesne urządzenia do kształcenia w zawodzie.

Jak oszacowaliśmy, odwiedziło nas ponad 250 gimnazjalistów i ósmoklasistów. Trafili oni do wszystkich pracowni zawodowych, w których nasi uczniowie demonstrowali im swoje umiejętności i wiedzę.

 Mechatronicy imponowali zdolnościami manualnymi, umiejętnością konstruowania skomplikowanych mechanizmów czy też działaniami na stanowiskach do ćwiczeń z zakresu pneumatyki. Jednak największe wrażenie wywarła na zwiedzających drukarka 3D, na której uczniowie drukowali sympatyczne ludziki.  W pracowni turystyki duże zainteresowanie wzbudziły pokazy barmańskie studentów z Poznania prowadzone  przy współudziale odwiedzającej nas młodzieży. Nasi uczniowie natomiast podzielili się swoimi doświadczeniami zdobywanymi podczas staży zagranicznych, praktyk i projektów. Logistycy zaprosili swoich młodszych kolegów na warsztaty logistyczne „Logdays”.

Oprócz grup pod opieką nauczycieli po południu trafili do nas potencjalni kandydaci ze swoimi rodzicami. Mieli możliwość porozmawiać indywidualnie z nauczycielami, uzyskać informacje na temat egzaminów zawodowych i obejrzeć wyposażenie pracowni.

Zespół Szkół w Polkowicach/POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.