Spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Rosochatej, dotyczące cyberprzemocy i mowy nienawiści

0
52

Funkcjonariusz z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadził spotkanie z uczniami klas VI-VIII w Szkole Podstawowej w Rosochatej na temat cyberprzemocy, mowy nienawiści, „hejtu internetowego” oraz ochrony wizerunku w udostępnianych zdjęciach na portalach społecznościowych.

Głównym celem spotkania funkcjonariusza z uczniami klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Rosochatej było poszerzenie wiedzy o przemocy wynikającej z nienawiści, o mowie nienawiści, nietolerancji, nierównym traktowaniu a także kierowaniu się stereotypami, w aspekcie przeciwdziałania negatywnym zjawiskom z tym związanym. Policjant opowiedział o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z komputera i internetu, o tym jak chronić swój wizerunek w sieci, m. in. o udostępnianiu zdjęć na portalach społecznościowych oraz o fali „hejtu internetowego” i cyberprzemocy.

Podczas spotkania, które przygotował i poprowadził funkcjonariusz z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstają zachowania dyskryminacyjne i jakie mechanizmy nimi rządzą. Policjant omówił również w jaki sposób uprzedzenia wpływają na postrzeganie innych grup społecznych oraz czym jest mowa nienawiści i jakie są jej skutki. Ponadto podkreślił, jak ważna jest przezorność w codziennym życiu oraz ograniczone zaufanie, zwłaszcza do obcych osób. Młodzież dowiedziała się również, jaka grozi odpowiedzialność karna za przestępstwa internetowe popełnione przez nieletnich.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.