Szkolenie ,,Pride” dla kandydatów na rodziny zastępcze

0
53

Dzieci, które potrzebują profesjonalnej opieki zastępczej, z roku na rok, wciąż przybywa, dlatego też oprócz promowania idei rodzicielstwa zastępczego, celem działań w ramach kampanii jest pozyskanie kandydatów gotowych przejść specjalistyczne szkolenie i  zawodowo zajmować się opieką nad dziećmi.

PCPR w Polkowicach przygotowuje przyszłych rodziców zastępczych do pracy z dziećmi. Szkolenie kandydatów prowadzone jest jednym najbardziej znanych na świecie programów szkoleniowych – PRIDE. Szkolenie trwa od 4-5 miesięcy; jest prowadzone przez licencjonowanych trenerów, metodami warsztatowymi tak, aby nauczyć przyszłych rodziców zastępczych umiejętności niezbędnych do pracy z dzieckiem osieroconym. Sesje szkoleniowe mają charakter ćwiczeń, co umożliwia poznanie konkretnych technik i daje okazję do ich przetrenowania. W czasie ćwiczeń do głosu dochodzą bardzo silne emocje – przyszli ,,zawodowi rodzice” mają możliwość zmierzenia się z własnymi emocjami, jak również poznania tego, co przeżywają dzieci.

W październiku zeszłego roku zakończono V edycję szkolenia PRIDE. Szkolenie ukończyło 6 par małżeńskich i każda z nich otrzymała kwalifikacje do pełnienia funkcji zawodowej rodziny zastępczej oraz do prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Szkolenie ,,Pride” oraz wszystkie materiały (w tym pakiet podręczników) dla kandydatów na rodziny zastępcze są bezpłatne. W tym roku równiez będziemy realizować program, chętnych zapraszamy.

POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.