Nieodpowiedzialny kierowca w rękach policji

0
48
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

We wtorek funkcjonariusze patrolując ulice miasta, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych 37- latek przyśpieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Od ściganego kierowcy wyraźnie było czuć alkohol. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie lubinianin odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji patrolując ulice miasta, chwilę po północy, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Przez cały czas ucieczki kierowca stwarzał  zagrożenie dla pojazdów jadących z naprzeciwka. Po krótkim pościgu policjantom z Lubina udało się skutecznie zatrzymać uciekającego kierowcę.

W związku z tym, że od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol został przewieziony do lubińskiej komendy. Wszystko wskazuje na to, że był pijany. Mężczyznę charakteryzowała także bełkotliwa mowa oraz chwiejny krok. 37-latka nie zbadano alkomatem ponieważ odmówił poddania się badaniu. Została mu pobrana krew, której badanie wykaże czy i ile promili alkoholu miał w organizmie.

Policjanci nie zatrzymali kierującemu prawa jazdy, gdyż jak się okazało po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji mężczyzna wcale takowego nie posiadał.

Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie lubinianin odpowie przed sądem.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, mimo wydawanych poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.