Komunikacja i bezpieczeństwo

0
48

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki w środę spotkał się z pracownikami firm w Polkowickiej Podstrefie LSSE. Wspólnie z nimi przejechał do Polkowic autobusem komunikacji miejskiej, rozmawiając o najbardziej palących potrzebach transportu zbiorowego do miejsc pracy.

Na osoby opuszczające swoje miejsca pracy po nocnej zmianie czekał burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki oraz pełnomocnik ds. górnictwa i komunikacji Jan Wojtowicz.

W spotkaniu wzięli także udział dziennikarze, bo była to okazja do krótkiego briefingu, którego tematem była komunikacja autobusowa z Polkowic do fabryk w strefie. A te komentowali pracownicy oraz przedstawiał w szczegółach burmistrz Polkowic.

Brakuje nam wiat przystankowych, bo tu jest niemal szczere pole, i zawsze mocno wieje. To szczególnie dokuczliwe zimą i jesienią – mówi pan Paweł. Jego kolega z pracy dodaje, że choć bezpłatna komunikacja jest bardzo wygodna, to dobrze byłoby ja tak rozwinąć, aby zachęcała do pozostawienia w domach swoich samochodów.

– Gdyby zwiększyć liczbę przystanków w mieście i jeszcze lepiej dopasować odjazdy ze zmieniającymi się potrzebami, byłoby już zupełnie dobrze – uważa.

Burmistrz Puźniecki zapewnił, że każdy głos mieszkańca korzystającego z bezpłatnej komunikacji jest dla niego ważny. Poranna wizyta u odjeżdżających po nocnej zmianie do domów, jest tego najlepszym dowodem.

Mamy plan usprawnienia komunikacji na strefę. Mamy także pełnomocnika, który będzie się z uwagą przyglądał całej sytuacji i na bieżąco starał się reagować. I to nie tylko w ogromnie ważnym obszarze komunikacji ze strefą, ale także w wymiarze szerszym.

Już teraz udało mu się wypracować niezwykle korzystne porozumienie z wójtem Gminy Grębocice, w sprawie bezpłatnych połączeń Polkowic ze stolicą tego samorządu. To z kolei otworzy nam możliwość podróżowania koleją z Grebocic do Zielonej Góry czy Wrocławia. Uruchomienie tego połączenia to kwestia kilku tygodni – poinformował burmistrz Polkowic.

Po briefingu prasowym Łukasza Puźniecki w towarzystwie Jana Wojtowicza przejechali autobusem komunikacji miejskiej do Polkowic, po drodze rozmawiając z mieszkańcami. Mówiono m. in. o kolejnych planowanych przedsięwzięciach komunikacyjnych, m. in. uruchomieniu stałego, bezpłatnego połączenia z Lubinem, czy budowie lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które ma powstać przy stacji Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie.

Stawiamy nie tylko na rozwój komunikacji, ale także na poprawę infrastruktury dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców. To kolejny z priorytetów tej kadencji, wielokrotnie sygnalizowany mi przez mieszkańców jeszcze w kampanii wyborczej – przypomniał.

Spotkanie w sprawie komunikacji pomiędzy Polkowicami i firmami strefy odbyło się wcześnie rano, w szczycie komunikacyjnym z fabryk do miasta. Chłodny świt i padający przelotny deszcz nie dawały się tym razem tak dotkliwie we znaki oczekującym na autobus, bo na wszystkich chętnych czekała gorąca kawa i herbata.

 

POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.