Podsumowanie działań „Trzeźwy Poranek”

0
50
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Legnicka drogówka podsumowała poniedziałkowe działania „Trzeźwy Poranek”. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi skontrolowali 1117 osób.

Poniedziałkowe działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego. Przebadano łącznie 1117 użytkowników dróg. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ujawnili jednego kierującego po użyciu alkoholu oraz jednego kierującego w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej o godzinie 6:40 przez policjantów z Komisariatu Policji w Chojnowie. Jadący pojazdem marki VW, 59-letni mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierowca to 32-letni mężczyzna kierujący Nissanem, który „wydmuchał” 0,26 promila alkoholu. Ponadto w poniedziałkowe popołudnie, już po zakończeniu działań pod nazwą „Trzeźwy Poranek”, funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, kierującego pojazdem marki Citroen, który znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna posiada aktywną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. O dalszych losach kierowców zadecyduje Sąd.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.