Kradł złom z opuszczonego zakładu – mieszkaniec Przemkowa usłyszał 15 zarzutów

0
57
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Wspólna praca funkcjonariuszy z Przemkowa oraz policjantów Wydziału Kryminalnego doprowadziła do ustalenia sprawcy kradzieży złomu z jednego z przemkowskich zakładów. Jak ustalili śledczy, sprawca tylko w minionym miesiącu dokonał kradzieży metalowych elementów stalowych o wartości nie mniejszej niż 9 tysięcy złotych. 36-letni mieszkaniec usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali 36-letniego przemkowianina, który jak ustalili w lutym bieżącego roku, dokonał kilkunastu kradzieży złomu z terenu jednego z opuszczonych przemkowskich zakładów. Sprawca po kradzieży składował stalowe elementy, na terenie swojej posesji, by następnie sprzedać je w pobliskim skupie.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że straty na które zatrzymany naraził obecnych właścicieli mienia, wynoszą nie mniej niż 9 tysięcy złotych. Mężczyzna ostatecznie usłyszał 15 zarzutów kradzieży, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Jego dalszym losem zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Głogowie.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.