Skoda już u strażaków

0
88

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odbyło się uroczyste przekazanie samochodu Skoda Octavia. Byłe auto wiceburmistrzów poprzedniej kadencji będzie służyło jako samochód operacyjny.

Niespełna dwuletnie auto zostało oznakowane napisem “Straż” i tak przekazane nowym właścicielom. Jak poinformował st. bryg. Sylwester Jatczak, komendant PSP w Polkowicach, nowy samochód operacyjny będzie wyjeżdżał zarówno do akcji gaśniczych, jak i służył do wyjazdów służbowych.

Ten samochód zastąpi używane przez nas do tej pory 17-letnie auto. Na pewno wykorzystamy go we właściwy sposób i nie będzie stał bezczynnie. Będzie wielką pomocą logistyczną dla naszej jednostki – zapewnia komendant Jatczak.

Z przekazania samochodu strażakom zadowolony był też burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Wykorzstywany w poprzedniej kadencji głównie przez wiceburmistrzów Polkowic, samochód będzie teraz służył mieszkańcom.

To kolejny element obiecywanego przeze mnie w kampanii wyborczej procesu “odchudzania” miasta z rozdmuchanych przywilejów. Dwa samochody służbowe tej klasy to stanowczo za dużo jak na nasze potrzeby. Ratuszowi w zupełności wystarczy jeden. Ważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców gminy – mówi burmistrz Puźniecki.

Nowe auto operacyjne polkowickich strażaków poświęcił ks. Stanisła Czerwiński oraz ks. Mariusz Szymański. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy PSP Polkowice, strażacy oraz przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego.

POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.