Pokaż, że umiesz udzielić pierwszej pomocy

0
169

Głogowscy policjanci oraz strażacy ochotnicy z OSP Smardzów, przeprowadzili wspólne działania, mające na celu popularyzowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Kierowcy zatrzymani do kontroli w związku z niewielkim przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, mogli liczyć na pouczenie i wyrozumiałość policjantów, pod warunkiem, że w praktyczny sposób udowodnią swoje umiejętności ratownicze.

7 marca kierowcy jadący przez miejscowość Jaczów, zostali poddani specjalnemu sprawdzianowi. Czekał na nich policyjny partol ruchu drogowego oraz strażacy ochotnicy z OSP. Przekroczenie prędkości, kończyło się kontrolą drogową. Jeśli jednak nie było duże, kierowca mógł liczyć na pouczenie ze strony policjantów.

Warunkiem było jednak poddanie się testowi umiejętności ratowniczych. Strażacy ochotnicy z OSP Smardzów przygotowali specjalne stanowisko, gdzie kierowca w praktyce, wykorzystując specjalne fantomy medyczne, prowadził akcję reanimacyjną osoby dorosłej oraz dziecka. Zatrzymani bardzo chętnie poddawali się  temu testowi i wszyscy go zaliczyli. Policjanci tym razem nie musieli sięgać po mandaty karne. Nie odnotowaliśmy również przypadku, zatrzymania uprawnień do kierowania pojazdami.

KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.