Podwójne trafienie policyjnych wywiadowców – zarzuty dla dwóch polkowiczan w związku z przestępczością narkotykową

0
53
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Polkowiccy policjanci pełniący służbę wywiadowczą zatrzymali 2 osoby w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków. Mężczyźni w wieku 18 i 20 lat po obserwacji zostali zatrzymani w jednym z garaży na terenie Polkowic. Obydwaj polkowiczanie usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Starszy z mężczyzn odpowie ponadto za ich uprawę i udzielanie.

Policyjni wywiadowcy pełniący służbę patrolową na terenie Polkowic, zauważyli dwóch wyraźnie zdenerwowanych mężczyzn, którzy chwilę później zamknęli się w jednym z pobliskich garaży. Funkcjonariusze podejrzewając, że w pomieszczeniu mogą znajdować się niedozwolone substancje, poczekali na moment kiedy drzwi pomieszczenia ponownie się otworzą i wtedy podjęli interwencje. W efekcie policjanci zatrzymali 18-latka i jego 2 lata starszego kolegę, przy których ujawnili łącznie 48 porcji handlowych marihuany, a także przedmioty służące do spożywania zabronionych środków.

W wyniku kolejnych policyjnych czynności funkcjonariusze w mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczyli dodatkowo nie tylko ponad 60 porcji wymienionego narkotyku, ale również przedmioty, które służyły mu do porcjowania, jak się później okazało środków odurzających uzyskanych z samodzielnie zasadzonych roślin konopi.

18-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co może trafić do zakładu karnego nawet na 3 lata. Taka sama kara grozi starszemu z zatrzymanych polkowiczan, który łącznie usłyszał 5 zarzutów związanych z posiadaniem środków odurzających oraz ich uprawą i udzielaniem. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.