Pijana matka i babcia “opiekowały” się 3-miesięcznym dzieckiem. Jedna miała ponad 2 promile, druga niedużo mniej

0
175
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Do policyjnej celi trafiła 19-letnia mieszkanka Lubina, która mając 1,9 promila alkoholu w organizmie „opiekowała” się swoją 3 – miesięczną córką. Jak ustalili policjanci, młoda kobieta piła wspólnie ze swoją matką, u której alkomat wykazał ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariuszy wezwali zaniepokojeni sąsiedzi, którzy słyszeli krzyki dochodzące z mieszkania. Jedna z sąsiadek zaopiekowała się dziewczynką, gdy jej matka i babcia szarpały się między sobą. 19-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Dzieckiem zaopiekowali się członkowie rodziny.

Oficera dyżurnego lubińskiej policji o awanturze domowej na jednym z osiedli w Lubinie powiadomili sąsiedzi. Była godzina 22:45. Funkcjonariusze na klatce schodowej zastali zgłaszającą kobietę, która trzymała malutkie, wystraszone dziecko na rękach. Jak oświadczyła policjantom, zaopiekowała się nim, kiedy jej 2 sąsiadki szarpały się i wyzywały. Okazały się nimi 19-letnia kobieta, matka dziecka i  jego  47 – letnia babcia.  W mieszkaniu panował bałagan, a matka z córką w obecności policjantów kłóciły się, używając słów wulgarnych, co miało negatywny wpływ na 3-miesięczne dziecko.

Od obu kobiet czuć było alkohol. Badanie na jego zawartość wykazało u babci 2,3 promila, a u 19-letniej matki dziecka 1,9 promila alkoholu w organizmie.

19-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Usłyszała dwa zarzuty. Narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej małoletniej córki oraz uszkodzenie ciała swojej matki. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie zostały również przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.