Zmiany dla pacjentów PCUZ

0
64

Nowe godziny pracy rejestracji w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych wchodzą w życie od poniedziałku 11 marca. Rejestracja do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistów będzie czynna od 6.30. Zmieniają się także godziny pracy laboratorium.  

 

Decyzję podjęto z myślą o tych o tych polkowiczanach, którzy preferują poranną rejestrację do lekarzy POZ i lekarzy specjalistów lub muszą wykonać badania diagnostyczne bardzo wcześnie. Wydłużenie pracy przychodni jest zatem odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy Polkowice w zakresie dostępności świadczeń medycznych.

Od poniedziałku do piątku pacjenci będą mogli ustalić w rejestracji termin wizyty u lekarza w godzinach od 6.30 do 18.00. W sobotę rejestracja będzie czynna od 8.00 do 14.00.

Zmieniają się także godziny pracy laboratorium. Od 11 marca pacjenci z uzgodnionym wcześniej terminem będą przyjmowani od 6.00, natomiast badania pacjentów i rejestracja na bieżąco będzie odbywać się od 6.30-11.00. Bez zmian pozostaje rejestracja z wyprzedzeniem do laboratorium i określeniem terminu badania tj.: 11.00-18.00. Wydawanie wyników badań 6.30-18.00.

Wydłużenie pracy rejestracji i laboratorium jest odpowiedzią na zgłaszane przez pacjentów potrzeby. W PCUZ na stałe z podstawowej opieki zdrowotnej korzysta ponad 26 500 osób. W bazie pacjentów – klientów PCUZ jest ponad 100 tys. osób. Każdego dnia w przychodni rejestrowanych jest ponad pół tysiąca wizyt, co daje rocznie niemal 170 tys. wizyt. Lekarze PCUZ udzielają także kilkuset porad miesięcznie osobom, które na stałe leczą się w innych ośrodkach.

Przypomnijmy, że wszyscy mieszkańcy powiatu polkowickiego objęci są bezpłatną nocną i świąteczną ambulatoryjną opieką chirurgiczną. Obejmuje ona chirurgiczne świadczenia lekarskie, pielęgniarskie oraz diagnostykę, w tym diagnostykę radiologiczną. Usługi te są finansowane z budżetu gminy Polkowice i powiatu polkowickiego, a zadania wykonuje Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

 

POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.