Wiedza, która się przyda

0
119
1 marca br. w Urzędzie Gminy Kotla odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – VI szkoły podstawowej oraz klasy VII- VIII szkoły podstawowej i III klasa gimnazjum.
Swoją wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej mogli sprawdzić uczniowie za pomocą testu zawierającego 25 pytań o różnym stopniu trudności. Do konkursu przystąpiło łącznie 37 uczniów.

W kategorii klas I – VI najlepszą wiedzą popisali się:
I Kacper Buczek
II Milena Kwiatkowska
III Aleksandra Świeboda

Natomiast w kategorii klas VII- VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum najlepsi byli:
 I Jakub Woźniak
II  Dawid Mrówka
III Damian Wątroba

Zwycięzcy będą reprezentować gminę w kolejnym etapie konkursu tym razem na szczeblu powiatowym.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli przygotowali dla młodzieży dodatkową atrakcję – był to pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, a także wozu i quada strażackiego. Ponadto  w spotkaniu udział wzięli Piotr Kwiatkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie oraz Bartłomiej Grabia Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociemyśli.

Na laureatów czekały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. Dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczył Wójt Gminy Kotla wraz z Komendantem Gminnym Ochrony Przeciwpożarowej Arturem Szlempo.

KOTLA.PL

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.