Wirujący parkiet lat 20. i 30. – fotorelacja

0
94

Frędzle, pióra, cygaretki, sznury pereł, brokat, kolory czerni i złota dominowały na tegorocznym Balu Emeryta i Rencisty, który odbył się w minioną sobotę(23.02.2019) w Maniowe.

Klimat przepięknie wystrojonej sali zabrał uczestników w lata 20-ste i 30-ste XX wieku, a na wirujący parkiet już od pierwszego taktu porwał zespół Trzy Ptaszki. Śpiewem i grą na akordeonie imprezę uatrakcyjnił występ zespołu „Barwy Jesieni”, a o choreografię taneczną zadbał zespół Variete Senioritki z Nowego Miasteczka. Bal swoją obecnością zaszczyciła Hanka Bielicka, w której rolę wcieliła się pani Krystyna Kwolek ze Związku Osób Niewidomych. Nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz corocznej koronacji króla i królowej balu. Werdykt ogłoszony przez dyrektor GCK nie budził wątpliwości: p. Kazimiera  Szymańska z Jerzmanowej i p. Wiesław Tarnowski, miłościwie królujący Seniorzy, wiedli prym na wirującym parkiecie.

Na balu nie zabrakło zaproszonych gości w osobie wójta Lesława Golby, przedstawicieli rady gminy, delegatów ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Głogowie oraz Związku Osób Niewidomych.

Wyjątkową w tym roku była wizyta na Balu Emeryta i Rencisty niemieckiej delegacji z Gminy Rietz – Neudendorf, ponieważ po raz ostatni swoją obecnością zaszczycił nas tamtejszy burmistrz Olaf Klempert, który w tym roku, po 28 latach pracy na swoim stanowisku, odchodzi na emeryturę. Współpraca z niemiecką gminą rozpoczęła się w 2001 roku i przy wielkim zaangażowaniu Burmistrza trwa do dzisiaj.
Kiedy przyjechałem do Waszej gminy w 2000r. miałem obawy jak zostanę przyjęty, ponieważ historia naszych narodów była trudna. Okazało się, że znalazłem tu przyjaźń i gościnność – powiedział wzruszony. Dedykacja o treści „Olaf dziękujemy za przyjaźń” umieszczona na ogromnym torcie i owacja po wspólnym 100 lat to symboliczne gesty, które świadczą o tym, że w gminie Jerzmanowa Burmistrz cieszy się szacunkiem i sympatią. Słowa o partnerstwie i przyjaźni wielokrotnie były akcentowane podczas przemówień Wójta Lesław Golby jak i Burmistrza Olafa Klemperta. O tym, że Panowie lubią się i swoją współpracę opierają na wieloletniej przyjaźni nikogo nie trzeba przekonywać widząc pełne wzruszeń uściski i ciepły ton rozmów. Delegacja niemiecka, która liczyła 15 osób była ogromnie zadowolona i pełna wrażeń.

Doskonała zabawa to zbyt małe słowa by określić to w jaki sposób koniec karnawału świętowali nasi seniorzy. Uczestnicy gościli się i tańczyli do ostatniego taktu, a każdy w ramach prezentu mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce. Organizacja imprezy w świetlicy wiejskiej w Maniowie była również świetną okazją do promocji mającego w niej siedzibę Klubu Seniora – komfortowo wyposażonego miejsca w którym na co dzień można spotkać się, wypocząć, skorzystać z komputerów, napić kawy i zrelaksować się na fotelu masującym. Cyklicznie w ciągu tygodnia w świetlicy odbywają się także bezpłatne zajęcia skierowane strikte do seniorów ale mogą korzystać z nich także osoby młodsze.

 

GCK JERZMANOWA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.