Ruch drogowy w II LO. Spotkanie policjantów z młodymi kierowcami.

0
185

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Lubinie spotkali się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Celem zajęć było podniesienie świadomości komunikacyjnej młodzieży, między innymi poprzez omówienie przyczyn i skutków wypadków drogowych.

Policjanci z lubińskiej „drogówki” w prowadzonych zajęciach, przy użyciu prezentacji multimedialnej, poruszyli tematy dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz rozmawiali z uczniami o zagrożeniach jakie mogą występować na drodze. Przypomnieli i omówili najważniejsze przepisy ruchu drogowego, a także zaprezentowali zdarzenia i tragiczne w skutkach wypadki drogowe, które miały miejsce na terenie powiatu lubińskiego. Funkcjonariusze przypomnieli również o obowiązku i zasadach udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia drogowego.

Policjanci spotkali się z ciepłym przyjęciem ze strony młodzieży szkolnej jak i grona pedagogicznego. Uczniowie z dużym z dużym zaangażowaniem brali udział w spotkaniu i niejednokrotnie wykazywali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.