Integracja dziadków i wnucząt

0
95

W Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Książka łączy pokolenia”, na które uczniowie zaprosili swoich dziadków, aby w miłej atmosferze spędzić czas z poezją, a także zaproponowali ciekawe formy wspólnego spędzenia czasu.

  Wszystkich uczestników połączyła poezja Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, doskonale znana przez starszych i młodszych. Wspólne czytanie wierszy przeniosło seniorów   w czas dzieciństwa,  natomiast wnukowie przekonali się, że mimo upływu wielu lat  twórczość polskich poetów cieszy się popularnością. Znajomość bohaterów literackich  została wnikliwie sprawdzona podczas drużynowych zmagań, poziom wiedzy był bardzo wyrównany.
Po spotkaniu z poezją dziadkowie i wnuczęta uczestniczyli w ćwiczeniach gimnastycznych, które poprowadziły uczennice z klasy szóstej. Natomiast seniorzy zaprezentowali  zabawy ruchowe, w które bawili się, gdy byli w wieku swoich wnucząt. W dalszej części spotkania radna Gminy Żukowice, Pani Grażyna Ratowska, poprowadziła  warsztaty artystyczne.  Z papieru i wełny powstały piękne, kolorowe ptaszki.
W trosce o zdrowy kręgosłup, uczestnicy ponownie wzięli udział w zajęciach ruchowych, tym razem w nauce tańców: „Belgijka”, „Taniec meksykański”.
Zajęcia korzystnie wpłynęły  na  budowanie przyjaznych relacji międzypokoleniowych i zachęciły do aktywnego spędzania wolnego.

SP BRZEG GŁOGOWSKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.