Jakie skarby znaleziono podczas budowy S 3? Obejrzysz je w Muzeum Miedzi

0
131

Muzeum Miedzi zaprasza w piątek (8 marca, godz. 17.00) na otwarcie wystawy Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017.

Wystawa Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 ma na celu przybliżenie badań archeologicznych, związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaworem, Legnicą i Lubinem. W ich wyniku odnalezione zostały liczne zabytki, które związane są z kilkoma odcinkami pradziejów: neolitem, epoką brązu i wczesną epoką żelaza, okresem wpływów rzymskich, jak również wczesnym i późnym średniowieczem oraz wczesną nowożytnością. Zabytki te stanowią świadectwa życia codziennego, gospodarki, zwyczajów i rytuałów społeczności zamieszkujących ten obszar w ciągu ostatnich kilku tysięcy lat.

Wystawa prezentuje zabytki przekazane do zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Muzeum Regionalnego w Jaworze, m.in. ceramikę i narzędzia pierwszych rolników, ozdoby brązowe i żelazne oraz naczynia zdeponowane na cmentarzyskach z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza, wyposażenie pracowni rzemieślniczych oraz domów mieszkańców wsi średniowiecznych i nowożytnych.

Wystawa będzie czynna w Muzeum Miedzi (wejście od ul. św. Jana) od 8 marca do końca maja 2019 r.

 

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.