Żółta poziomica. Konkurs na najpiękniejszą legnicką budowlę

0
141

W Legnickiej Bibliotece Publicznej 15 marca odbędzie się finał tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejszy budynek w mieście „Żółta poziomica”. Plebiscyt już po raz trzeci organizuje grupa Jerzy Skupień i przyjaciele.

Każdy z gości będzie mógł ocenić i zagłosować na najładniejszy jego zdaniem, wybudowany lub wyremontowany i oddany do użytku w 2018 roku budynek w naszym mieście. W sali pod cyrklami organizatorzy zaprezentują 22 realizacje budowlane autorstwa 16 projektantów. Powierzchnia konkurujących ze sobą obiektów budowlanych sięga od 133 do nawet ponad 26 tys. m2.

Będą architekci – autorzy projektów. Będzie też spotkanie ze zwyciężczynią konkursu urbanistyczno-architektonicznego na zagospodarowanie placu Słowiańskiego, Aleksandrą Doniec. Wieczór uświetni recital Doroty Sobieszczańskiej przy akompaniamencie Ireneusza Irlika.

Przypomnijmy. Przed rokiem w konkursie Żółta Poziomica 2017 zwyciężył budynek przy ul. Zamkowej 3, zaprojektowany przez Piotra Niemca. Kolejne miejsca zajęły – gmach MPoint przy ul. Wrocławskiej 1, grupy architektów z pracowni Niebudek, pod kierownictwem Bartosza Kościelnego oraz biurowiec przy ul. Nowodworskiej 23 zaprojektowany przez Krzysztofa Chamielca.

Fot. ilustracyjne – budynek przy ul. Zamkowej 3, zaprojektowany przez Piotra Niemca

 

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.