Nietrzeźwy włamywacz wpadł w ręce przemkowskich policjantów na gorącym uczynku

0
192
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci z Przemkowa dzięki czujności i przekazaniu szybkiej informacji przez zgłaszającą zatrzymali 24-latka, który przez okno przedostał się wnętrza jednego z domów jednorodzinnych. Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu informacji o próbie włamania udali się na miejsce i obezwładnili mieszkańca gminy Radwanice zanim udało mu się cokolwiek wynieść z wnętrza lokalu. Mężczyzna chwilę po zatrzymaniu został doprowadzony do policyjnej celi. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka gminy Radwanice, która poinformowała o dziwnym zachowaniu mężczyzny. Według relacji zgłaszającej sprawca chwilę wcześniej wszedł do jej domu przez okno i właśnie rozpoczął przeszukiwanie jej rzeczy. Pod wskazany adres natychmiast zostali wysłani przemkowscy policjanci. Na miejscu funkcjonariusze zastali sprawcę wewnątrz wskazanego domu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie ucieczkę i po obezwładnieniu dokonali jego zatrzymania.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do jednostki, okazało się, że 24-letni mieszkaniec gminy Radwanice miał blisko 3,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.