Rośnie liczba samochodów w powiecie

0
117

W powiecie polkowickim wciąż wzrasta liczba zarejestrowanych pojazdów. Na koniec ubiegłego roku zarejestrowanych było ponad 51 tys. wszystkich pojazdów, w tym najwięcej osobówek i motocykli. Dla porównania w roku ubiegłym zarejestrowanych było o prawie 2 tysiące mniej pojazdów. W ubiegłym roku mieszkańcy kupowali samochody nie tylko w Polsce, sprowadzono ponad dwa tysiące pojazdów z zagranicy. Najwięcej samochodów sprowadzanych jest z Niemiec, popularne są też auta z Francji i Szwajcarii oraz Japonii, ale były też zarejestrowane pojazdy z Kanady, Norwegii, USA, Litwy czy Hiszpanii.

1 lipca weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, które dały kierowcom możliwość zamówienia mniejszej tablicy. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla posiadaczy aut sprowadzonych z USA lub Japonii, a tych w powiecie nie brakuje.

W ewidencji pojazdów zabytkowych w powiecie wpisanych jest 32 pojazdów, między innymi DODGE CHARGER z 1972 r., VOLKSWAGEN T2 WESTWALIA z 1963 r., MERCURY COMET z 1975 r., czy VOLKSWAGEN KARMANN GHIA z 1963 r. Najstarszy pojazd to pochodzący z 1960 roku Chevrolet Del Air.

Na koniec 2018 roku w powiecie polkowickim uprawnienia do kierowania pojazdami posiadało ponad 42 tys. mieszkańców i jest to blisko o tysiąc więcej niż w roku poprzednim. W roku ubiegłym, podobnie jak w latach poprzednich blisko tysiąc mieszkańców powiatu otrzymało swoje pierwsze prawo jazdy. W ubiegłym roku wydano jedno pozwolenie (prawo jazdy) tramwajowe. Wymieniono 17 zagranicznych praw jazdy w tym po jednym z Pakistanu i Mongolii.

POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.