Polkowiccy policjanci w akcji „Pieszy Kontra Pojazd”

0
93
Miedziak Policja bok radiowozu 112

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadzą w dziś na drogach powiatu polkowickiego akcję „Pieszy Kontra Pojazd”. Pieszy to uczestnik ruchu drogowego, który jest najbardziej narażony na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

Podczas akcji funkcjonariusze reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także kierujących pojazdami w stosunku do tej grupy osób.

Policjanci ze swojego doświadczenia wiedzą, że najczęstszym przewinieniem pieszych jest przechodzenie w niedozwolonych miejscach oraz ignorowanie sygnalizacji świetlnej. To potencjalnie bardzo niebezpieczna sytuacja, która może być przyczyną tragedii.

Apelujemy jednocześnie do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo. Poprawa widoczności tej grupy uczestników ruchu drogowego pozwoli na bezpieczne wykonywanie manewrów przez kierujących pojazdami.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.