„Pieszy kontra pojazd” –działania lubińskich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym

0
80
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzą dzisiaj działania pn. „Pieszy kontra pojazd”. Swoją uwagę funkcjonariusze skierują głównie na zachowanie pieszych, skupiając się na przechodzeniu w miejscach niedozwolonych oraz niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Bacznie będą się również przyglądać i egzekwować przestrzeganie przepisów przez kierowców, którzy swoich zachowaniem stwarzają zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu.

W ramach dzisiejszych działań policjanci zwracają szczególną uwagę na skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Celem akcji jest wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci z lubińskiej drogówki reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także zwracają uwagę na kierujących pojazdami i ich zachowanie w stosunku do tej grupy osób. Funkcjonariusze będą między innymi obserwować poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policja apeluje do kierowców i pieszych! To od nas zależy nasze bezpieczeństwo. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed tragedią na drodze. Przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych przez osoby piesze, nie tylko poza obszarem zabudowanym ale zawsze po zmroku.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.