Przemkowscy policjanci również kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych – czekamy na sygnały o osobach potrzebujących

0
98

Policjanci poprzez kontrole pustostanów, ogródków działkowych, węzłów ciepłych, wiat śmietnikowych oraz przystankowych cały czas realizują działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2018/2019”. Działania w ramach wspomnianej akcji trwają również na terenie gminy Przemków, gdzie policjanci w ciągu ostatnich dni z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe zwiększyli ilość kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Przypominamy, że informację o miejscach pobytu osób bezdomnych można przekazać nie tylko dzwoniąc na numery alarmowe ale także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zarówno w ubiegłym jak i obecnym sezonie zimowym polkowiccy funkcjonariusze reagowali i reagują na zagrożenia zdrowia i życia wobec wielu osób potrzebujących pomocy, często nietrzeźwych, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach przebywali w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te będąc pod wpływem alkoholu, nie były w stanie poruszać się o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji przewożą takie osoby do wyznaczonych miejsc, gdzie mogą spędzić noc, bądź umieszczają je w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia. .

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Sytuacje osób potrzebujących można również zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń znajduje się również takie, które może mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Mowa o kategorii „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy, co staje się bardzo istotne w przypadku spadku temperatur.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.