Dzielnicowy czytał bajki, żeby przeciwdziałać przemocy – policjant odwiedzili przedszkolaków

0
103

Dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami z Katolickiego Publicznego Przedszkola w Polkowicach. Funkcjonariusz podczas spotkania skupił się na problematyce przemocy i za pomocą bajek przypomniał jak należy się zachowywać podczas zabaw z rówieśnikami i w kontaktach z obcymi. W gronie uczestników nie zabrakło przedszkolaków, którzy aktywnie włączyli się w zajęcia i zadawali dzielnicowemu pytania związane z jego zawodem.

Mali słuchacze z polkowickiego przedszkola za pomocą przygotowanych przez funkcjonariusza bajek dowiedzieli się między innymi, jakie zagrożenia mogą ich spotkać ze strony obcych osób podczas samodzielnych zabaw na świeżym powietrzu i jakich sytuacji trzeba zdecydowanie unikać. Policjant poprzez czytanie bajek przypomniał także maluchom podstawowe zasady bezpiecznej zabawy z rówieśnikami. Wszystko po to by nie dochodziło do żadnych sytuacji niepożądanych z udziałem najmłodszych.

Dzielnicowy opowiedział także najmłodszym o swojej codziennej służbie i odpowiedział przedszkolakom na pytania związane z wykonywanym zawodem.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.