Wiele konkursów, wiele wiedzy

0
96
Miedziak.info.pl długopis pióro kartka pisanie kaligrafia

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie mają okazję aby sprawdzać swoją wiedzę dzięki częstym konkursom organizowanym w placówce.

Na stronie placówki pojawiło się sprawozdanie, które idealnie odwzorowuje tę tezę.

Konkursy historyczne, w których licznie uczestniczyła młodzież naszego liceum. 12 grudnia br. odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu “Ojcowie Niepodległej“. Konkurs polegał na przygotowaniu samodzielnej pracy pisemnej na temat mniej znanych bohaterów związanych z odzyskaniem niepodległości. Wyróżniono w nim aż 15 uczniów naszej szkoły, dla których nagrodą był wyjazd do Warszawy. I miejsce zdobyła Klaudia Przyrowska, a wyróżnienia otrzymali Nikola Kupnicka, Paulina Sarbinowska, Agnieszka Ławnicka, Julia Konieczna, Klaudia Borowicz, Weronika Sołonynka, Anna Sarzyńska, Adrianna Głębocka, Natalia Gródecka, Wojciech Murak, Zuzanna Furmańczyk, Roksana Adamczyk, Katarzyna Wawry i Mikołaj Drop. Również 12 grudnia br. odbył się V Mikołajkowy Konkurs Krajoznawczo- Turystyczny “Szlakiem głogowskich zabytków i pomników”. Wśród szkół ponadgimnazjalnych drużyna reprezentująca naszą szkołę – Julia Chudzińska i Zuzanna Furmańczyk zajęły II miejsce. 13 grudnia br . w Legnicy odbyły się rejonowe eliminacje Olimpiady Przedmiotowej “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, w których wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły: Mikołaj Drop, Kajetan Kunicki, Mikołaj Sokalski i Grzegorz Magdycz. Wszyscy chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce – II miejsce zajął Kajetan Kunicki, a V Grzegorz Magdycz. W marcu odbędzie się kolejny etap tego konkursu. – czytamy na stronie placówki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.