Nasz stadion ma najnowocześniejsze nagłośnienie

0
119

Trwa testowanie nowoczesnego nagłośnienia zainstalowanego na stadionie Orła Białego. Już podczas najbliższego meczu Miedzi Legnica z Jagiellonią Białystok, w piątek 8 lutego, odbędzie się jego premiera. Dźwięk na stadionie jest bardzo dobrej jakości.

W ramach tego zadania firma Net Service, która wygrała przetarg, dostarczyła i zamontowała zestawy głośnikowe, wzmacniacze mocy, cyfrowe konsolety foniczne, aktywne monitory odsłuchowe, mikrofony bezprzewodowe, rejestrator dźwięku i inne urządzenia. Dzięki innowacyjności jakość dźwięku będzie porównywalna z tą na największych krajowych stadionach. Przedsięwzięcie warte jest ok. 538 tys. zł.

To kolejna w ostatnim czasie inwestycja na legnickim stadionie. Wcześniej zmodernizowane zostały kabiny komentatorskie. Zamontowano w nich nową klimatyzację i folię przeciwsłoneczną na szybach. Rozbudowano system multimedialny do obsługi telebimu. Na trybunie A zainstalowano dwie dodatkowe kamery monitoringu, a trzecią przy wjeździe na stadion. Kolejne pięć kamer umieszczono w kabinach kasowych. W sumie monitoring stadionowy liczy 30 kamer.

Odnowiono szatnie piłkarzy Miedzi i gości. Ustawiono w nich 50 nowych mebli, szafek z ławkami. Na trybunie A zainstalowano system TRACAB, składający się z sześciu kamer. Dzięki niemu m.in. widzowie oglądający spotkania Ekstraklasy mogą obejrzeć różne statystyki meczowe w atrakcyjnej formie graficznej. Jest on także przydatny szkoleniowcom naszej drużyny.

Doceniając zakres i jakość inwestycji na stadionie, Polski Związek Piłki Nożnej przyznał naszemu miastu prestiżowe wyróżnienie, właśnie za nowoczesny rozwój infrastruktury na tym obiekcie.

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.