Dwa razy w ciągu jednej nocy zatrzymany za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Tłumaczył, że chciał przeparkować auto

0
407
Miedziak Policja bok radiowozu 112

Tylko w ciągu jednej doby policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem narkotyków i alkoholu. Jeden z nich, 28-letni mieszkaniec Lubina, wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu kilku godzin. Natomiast 50-letni mieszkaniec Polkowic, spowodował kolizję mając w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kolejny zatrzymany do kontroli, 30 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, nie posiadał uprawnień do kierowania ale zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu, zażywając wcześniej środki odurzające. Skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców czekają teraz konsekwencje prawne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy, pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali tylko w ciągu jednej doby trzech kierowców, którzy pomimo wielu apeli policji i lokalnych mediów, zdecydowali się wsiąść do swoich samochodów  pod wpływem środków odurzających i alkoholu. Jeden z nich aż 2 razy w ciągu kilku godzin.

28 –letni mieszkaniec  Lubina pierwszy raz wpadł w ręce policjantów wydziału prewencji KPP w Lubinie. Jego nerwowe zachowanie za kierownicą wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Nie mylili się. Kierowca skody, od razu przyznał się, że w tym dniu zażywał środki  odurzające. Policjanci potwierdzili to badaniem na zawartość narkotyków w organizmie z wynikiem pozytywnym.  Kolejny raz mężczyzna został zatrzymany tej samej nocy, chwilę po godzinie 1.00, przez inny patrol prewencji. Kiedy policjanci ustalili, że to druga kontrola w ciągu kilu godzin, 28 – latek tłumaczył, że chciał tylko przeparkować auto.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali funkcjonariusze SPPP w Legnicy na ul. Ścinawskiej w Lubinie. Również nerwowe zachowanie zdradziło kierowcę. Podczas kontroli tłumaczył, że nie posiada prawa jazdy, dlatego „dziwnie” się zachowuje. Policjanci podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających, potwierdzili swoje przypuszczenia badając 30-latka pod tym kątem. Wynik był pozytywny.

Kolejny mężczyzna, 50 – letni mieszkaniec Polkowic, który spowodował kolizję drogową z innym pojazdem, na ul. Skłodowskiej w Lubinie. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile.

Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do  2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.