Pijany kierowca wjechał do rowu. Miał blisko 3 promile alkoholu.

0
89
Miedziak Policja bok radiowozu 112

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który samochodem wjechał do rowu. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie teraz przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 15 lat.

6 lutego br. tuż przed północą Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie, że na drodze pomiędzy miejscowością Księginice a zjazdem na autostradę A4 pojazd typu bus wjechał do rowu. Na miejsce udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie we wskazanym przez zgłaszającego miejscu zastali pojazd marki Renault Master, który wjechał tyłem do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdował się kierujący 49- letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który bezskutecznie próbował wyjechać z rowu.

Funkcjonariusze po otwarciu drzwi od strony kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na silne upojenie alkoholowe mężczyzna nie był w stanie porozumieć się z policjantami. Pojazd został zabezpieczony pomocą drogową, a kierujący został przewieziony do legnickiej komendy, gdzie po wykonaniu z nim czynności służbowych, został umieszczony w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

Za czyn, którego się dopuścił grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.