Jestem chuliganem i nigdy się nie zmienię – to słowa 59-letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoją żoną i dzieckiem

0
95
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Do policyjnej celi trafił 59-letni mieszkaniec Lubina, który podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną – żoną i 7 – letnim synem. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, był agresywny w stosunku do swoich najbliższych. Oboje krytykował, ubliżał im, a niejednokrotnie podnosił rękę. Podczas jednej z awantur, groził pozbawieniem życia. Oprawca rodziny został zatrzymany przez lubińskich funkcjonariuszy. Sąd w Lubinie, na wniosek prokuratora, odizolował sprawcę od rodziny, stosując wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w dniu 1 lutego br. o godzinie 14.00. Policjanci zostali wezwani do awantury domowej w jednym z bloków na osiedlu Przylesie w Lubinie. Gdy przyjechali na miejsce zastali nietrzeźwego mężczyznę, który był pobudzony i w obecności mundurowych, groził swojej rodzinie. Jak ustalili policjanci 59 – letni mieszkaniec Lubina od dłuższego czasu psychicznie I fizycznie znęca się nad swoją żoną i 7 – letnim synem. W rodzinie tej prowadzona jest już procedura Niebieskiej Karty.

Kobieta, aby przerwać trwającą od wielu miesięcy gehennę, złożyła zawiadomienie o znęcaniu się przez męża nad nią i dzieckiem.

W związku z popełnionym przestępstwem, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Awanturnik był nietrzeźwy, odgrażał się rodzinie, a na koniec dodał, że jest chuliganem i nigdy się nie zmieni.

Zgromadzony przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 59-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną i dzieckiem. Sąd Rejonowy w Lubinie, na wniosek prokuratora, zastosował natomiast wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pamiętaj!
Sprawca przemocy wobec osób bliskich, gdy czuje się bezkarny, będzie dalej stosował przemoc, bez względu na składane obietnice – następnym razem może być znacznie gorzej!
Każdy może zatrzymać przemoc! Dzięki współpracy różnych instytucji, można uzyskać pomoc dla siebie i swoich bliskich! Jest to jedyna droga do normalności w życiu Twoim i Twojej rodziny.

Jeśli przemoc jest związana z nadużywaniem alkoholu, zgłoś się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradni Odwykowej lub Klubu Abstynenta.

Nie wahaj się. Szukaj pomocy. Pamiętaj, że prawo stoi po Twojej stronie.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.