Tradycyjnie od lat

0
214

Tradycją w Gminie Lubin stały się spotkania podtrzymujące nastrój Świąt Bożego Narodzenia i radość z zapoczątkowanego Nowego Roku. Kolejny Koncert Noworoczny odbył się w świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała prezentacji zespołów współpracujących z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin. W ich wykonaniu usłyszeli kolędy i pastorałki, znane i nieznane.

Tradycja wspólnego koncertu narodziła się w ubiegłym roku, wtedy w Oborze spotkało się 9 gminnych zespołów. Wspólny śpiew daje radość, poczucie wspólnoty i łączy, a Gmina Lubin jest wyjątkowo rozśpiewaną gminą. Po raz kolejny, z okazji Nowego Roku, zorganizowano więc koncert, na którym zaprezentowało się aż dwanaście zespołów, w których grają i śpiewają mieszkańcy Gminy Lubin.

Na scenie były i kilkuletnie dzieci i dostojni seniorzy, którzy z uśmiechem i radością prezentowali świąteczne piosenki, kolędy i pastorałki.

Zespoły bardzo dbają o aranżacje, stroje i profesjonalizm. Większość z nich działa prężnie od wielu lat.

Cieszę się, że noworoczny koncert jest w tym roku organizowany w Miłoradzicach, bo my mamy, aż dwa zespoły w naszej wsi. Kolędujmy wszyscy razem, życzę Państwu, abyśmy za rok spotkali się w tych samych granicach gminy i dzięki wysiłkom nas wszystkich spotkamy się za rok na kolejnym Koncercie Noworocznym wszyscy razem– mówiła radna Sylwia Pęczkowicz-Kuduk.

Po koncercie na uczestników spotkania czekała miła niespodzianka, otrzymali drobne upominki i stanęli do wspólnego zdjęcia.

-Serdeczne podziękowania dla naszych artystów, to dzięki ich codziennej pracy, próbom, pracy jaką wkładają w twórczość promujemy naszą gminę. Dzisiaj w taki piękny sposób przedłużyliście nam ten piękny nastrój bożonarodzeniowo-noworoczny. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie dla nas bardzo dobry, bardzo udany i za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie – mówiła Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

OKGL

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.