Działania “Pieszy kontra pojazd” w powiecie polkowickim

0
201
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przeprowadzili działania pn. „Pieszy kontra pojazd”. Swoją uwagę funkcjonariusze skierują głównie na zachowanie pieszych, skupiając się na przechodzeniu w miejscach niedozwolonych oraz niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Trudne jesienne warunki jakie panują na drogach, szczególnie po zapadnięciu zmroku, powodują, że zwiększa się zagrożenie zdarzeniami drogowymi z udziałem pieszych. Prowadzone dziś działania mają na celu przypomnienie i uświadomienie, zarówno kierowcom jak i pieszym jakie niebezpieczeństwa czyhają na drodze tych, którzy lekceważą zasady i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Kierowcom przypominamy, że pieszy jest również pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i od jego zachowania zależy bezpieczeństwo na ulicy w równym stopniu jak od zachowania kierowców pojazdów.

Przypominany również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych o świcie i w porze nocnej. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy drastycznie pogarszają się warunki pogodowe oraz coraz wcześniej zapada zmrok. Prosimy również o stosowanie takich elementów w terenie zabudowanym, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.