Sprawdzają zachowanie pieszych i przypominają zasady bezpieczeństwa

0
165
Policja Komenda wejście

Dzisiaj, od wczesnych godzin rannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania „Pieszy kontra pojazd”. Uwaga policjantów skupiona jest na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Niestety, okazuje się, że nadal bardzo często przechodzimy przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub ignorujemy sygnalizację świetlną. Szybciej, wcale nie oznacza bezpieczniej- warto o tym pamiętać…

Swoją uwagę policjanci skierowali dzisiaj głównie na zachowanie pieszych; przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Trudne, zimowe warunki jakie panują na drogach, szczególnie po zapadnięciu zmroku, powodują, że zwiększa się zagrożenie zdarzeniami drogowymi właśnie z udziałem pieszych.

Prowadzone działania mają na celu przypomnienie i uświadomienie, zarówno kierowcom jak i pieszym jakie niebezpieczeństwa czyhają na drodze tych, którzy lekceważą zasady i bezpieczeństwo w ruchu.Policjanci ze swojego doświadczenia wiedzą, że, najczęstszym przewinieniem pieszych jest, przechodzenie w niedozwolonych miejscach oraz ignorowanie sygnalizacji świetlnej. To potencjalnie bardzo niebezpieczna sytuacja, która może być przyczyną tragedii. Kierowcom natomiast przypominamy, że pieszy jest również pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i od jego zachowania zależy bezpieczeństwo na ulicy w równym stopniu jak od zachowania kierowców pojazdów — mówi p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

Głogowska Policja przypomina również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze nocnej, jeśli przemieszczają się skrajem drogi poza terenem niezabudowanym. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym, kiedy drastycznie pogarszają się warunki pogodowe oraz coraz wcześniej zapada zmrok. Stosowanie takich elementów w terenie zabudowanym dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.