Pijany kierowca i pasażer z narkotykami

0
209
Miedziak Policja bok radiowozu 112

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu we krwi. Zarzuty usłyszał również pasażer, który przyznał się do posiadania narkotyków…

   Do zdarzenia doszło 30 stycznia po północy. Policjanci zauważyli pojazd, którego kierowca zachowywał się podejrzanie i postanowili zatrzymać go do kontroli. Samochód zjechał z drogi w stronę prywatnej posesji i próbował zawrócić. Policjanci używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych zajechali mu drogę i zatrzymali go. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyźni to mieszkańcy powiatu głogowskiego i są pod wpływem alkoholu. 32-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi — mówi p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

W samochodzie policjanci ujawnili również susz roślinny, do którego posiadania przyznał się 33-letni pasażer. Mężczyźni zostali przewiezieni do jednostki policji celem wykonania czynności służbowych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych kara ograniczenia wolności do lat 3.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.