Legnickie Prezentacje Edukacyjne w PWSZ. Poznaj oferty szkół i uczelni

0
121

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na dziesiątą edycję Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbędą się 19 lutego 2019 roku w uczelnianym Centrum Konferencyjno-Widowiskowym.

W godzinach od 900 do 1400  zaprezentowane zostaną oferty edukacyjne legnickich szkół ponadpodstawowych, dolnośląskich uczelni wyższych oraz instytucji edukacyjno-szkoleniowych.

Prezentacje Edukacyjne to doskonała okazja by w jednym miejscu uzyskać informacje o zasadach rekrutacji w roku 2019 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące szkoły i uczelnie.

– Dzięki takiej formule targów młodzi ludzie mogą poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z wyborem ścieżki edukacyjnej oraz planowaniem swojej kariery zawodowej.  Uczniowie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją będą mieli doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty związane z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych w roku 2019 – mówi Mirosław Szczypiorski, rzecznik PWSZ. .

Program X Legnickich Prezentacji Edukacyjnych

  • 100000 – budynek D – sala 14D – Pomiar składu ciała warsztaty w
  • Pokaz polega na przedstawieniu akcji ratunkowej osobie poszkodowanej. Jest to scenka w czasie rzeczywistym:  pozorant doznaje urazu, wkracza ekipa ratunkowa, dokonuje medycznych czynności ratunkowych i ewakuuje pacjenta.

 

  • –1020 – sala E1 – Wiedza w życiu absolwenta szkoły średniej – dylematy wyboru uczelni i kierunku studiów – dr hab. Zdzisław Jagiełło, mgr Marek Czarkowski – Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych

 

Wykład dotyczy współczesnych uwarunkowań decyzji absolwentów szkoły średniej dotyczących wyboru rodzaju uczelni i kierunku studiów

 

  • –1100 – sala E1 – Rola uczelni wyższej w procesie kształcenia przyszłej kadry organów ścigania RP – mgr Marek Czarkowski – Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych

 

  • 1110 30  – sala E1 – Świat emocji

 

Wykład dotyczy zdrowia emocjonalnego człowieka z uwzględnieniem okresu adolescencji i wczesnej dorosłości – umiejętność rozpoznawania emocji, funkcja emocji, rodzaje i charakterystyka wybranych emocji (złość i gniew, strach i lęk, wstyd i poczucie winy, smutek, żal i poczucie krzywdy), radzenie sobie z emocjami.

 

  • 114000 – sala E1 – Tradycje japońskiej szkoły

 

  • 1210 30 – sala E1 – Coaching zdrowego stylu życia – dr Grażyna Sondel – Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

 

Coaching zdrowego stylu życia to innowacyjny kierunek studiów, dostosowany do potrzeb szybko zmieniającego się rynku pracy, uczący umiejętności praktycznych poszukiwanych przez pracodawców i wychodzący naprzeciw trendom i potrzebom społecznym. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do profesjonalnego korzystania z narzędzi dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia.

 

  • 124000 – sala E1 – Dogoterapia jako pedagogika w praktyce –

 

  • 1310 30 – sala E1 –

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.