Dla Nich zima to najtrudniejszy okres. Z pomocą dla bezdomnych

0
116

Policjanci, ratownicy OSP oraz pracownicy MOPS wspólnie sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych. 29 stycznia powtórzyli kolejną już akcję w trakcie której przekazali osobom potrzebującym ciepłą odzież oraz koce.

Policjanci i pracownicy MOPS sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Proponują pomoc oraz przekazują informują o możliwości skorzystania z jej zorganizowanych i stałych form. To między innymi przytulisko w Żukowicach oraz inne placówki pomocowe. Bezdomni informowani są o możliwościach uzyskania ciepłej odzieży czy posiłku. Jest to szczególnie ważne, gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia. W szczególnych przypadkach zapewniamy transport. W trakcie dzisiejszej akcji, przekazano ciepłą odzież i okrycia, najbardziej potrzebującym — mówi p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

Jeśli zauważymy bezdomnych w miejscach, w których są oni narażeni na wyziębienie i zamarznięcie, nie pozostańmy obojętni.  Informujmy o tym fakcie instytucje pomocowe i policję — apeluje Szuwikowski.

Policjanci stale kontrolują miejsca, w których były lub mogą przebywać osoby bezdomne, a każde otrzymane zgłoszenie jest sprawdzane i weryfikowane.

Zdjęcie:KPP Głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.