Pierwszy start i od razu medale!

0
390

Udane wejście w nowy rok kalendarzowy zaliczyli reprezentanci Legionu Głogów. Podopieczni Macieja Domińczaka wystartowali w miniony weekend w zawodach Muaythai Maximus Cup 5 w Pradze i wzbogacili swój dorobek o pięć medali. Złoto wywalczyła Martyna Kierczyńska.

Dla zawodników Legionu Głogów był to pierwszy tegoroczny start. W Pradze Legioniści standardowo zaprezentowali dobrą formę, czego efektem były miejsca na podium. Konkurencja była jednak spora. W stolicy Czech zaprezentowali się zawodnicy z Węgier, Izraela, Niemiec, Słowenii i Słowacji. Nie zabrakło też rzecz jasna gospodarzy. Głogowianie na tle silnych przeciwników spisali się bardzo dobrze.

Świetny start, efektowny nokaut w 1. rundzie i złoty krążek – to osiągnięcia Martyny Kierczyńskiej. Podopieczna Macieja Domińczaka kolejny raz pokazała wysoką dyspozycję, do czego już przyzwyczajała w poprzednim roku kalendarzowym. Start w Pradze był potwierdzeniem jej umiejętności, a także – w co mocno wierzymy – zapowiedzią świetnych występów w dalszej części sezonu.

Aż trzykrotnie zawodnicy Legionu stawali na drugim stopniu podium. Dokonali tego Piotr Pokładek, Oliwer Domińczak oraz Aleksandra Białek. Dla ostatniej z wymienionych był to zresztą debiut w formule muaythai, co daje powody do zadowolenia i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. W Pradze zawodniczka głogowskiego klubu wywalczyła srebro, a to powinno dać jej dodatkowy zastrzyk motywacji w kontekście kolejnych zawodów.

Brązowy medal w Czechach wywalczyła Karina Domińczak. Do strefy medalowej nie awansował natomiast Jakub Syc, którzy przegrał decyzją sędziów 1:2. Takiego rozstrzygnięcia nie mógł zaakceptować opiekun Legionistów, który miał spore zastrzeżenia do werdyktu. W Pradze pokazową walkę stoczyły dodatkowo Weronika Gawlik i Patrycja Wiśniewska.

Łącznie Legioniści zgarnęli pięć medali i jest to wynik, który cieszy, a także buduje przed kolejnymi startami. A te najważniejsze już niebawem – w marcu czekają nas Mistrzostwa Polski dzieci i kadetów w muaythai, natomiast miesiąc później MP dla seniorów oraz juniorów.

Bardzo wysoki poziom walk był dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się ważnymi dla nas startami, czyli przede wszystkim Mistrzostwami Polski Muaythai dzieci i kadetów, które już w marcu oraz kwietniowymi mistrzostwami dla juniorów i seniorów. Sporo jest jeszcze do zrobienia, aby wejść na właściwe tory, tak więc wracamy na salę i do roboty – podsumował Maciej Domińczak.

Reprezentantom Legionu Głogów gratulujemy medalowego startu w Pradze i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Zdjęcie: Legion Głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.