Pomarańczowo-czarni kontra Żalgiris Kowno

0
247

Piąta drużyna litewskiej A Lygi, Żalgiris Kowno, sprawdzi jutro formę pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego będzie to trzeci mecz sparingowy tej zimy. Sobotni test odbędzie się w Wałbrzychu. Początek o godz. 12:00.

Żalgiris Kowno to klub założony w 2005 roku. Dziewięć lat później awansował do A Lygi, najwyższej klasy rozgrywkowej na Litwie. Poprzedni sezon sobotni rywal pomarańczowo-czarnych zakończył na piątym miejscu w tabeli. W 28 spotkaniach litewski zespół zdobył 35 punktów.

W Wałbrzychu piłkarze Żalgirisu przebywają od niedzieli. Podczas pobytu w Polsce rozegrali już jeden mecz sparingowy. W środę, w Lubinie, piąta siła Litwy pokonała 1:0 ligowego rywala pomarańczowo-czarnych, Wartę Poznań. Jutro na drodze drużyny z Kowna stanie inny przedstawiciel Fortuna 1 Ligi.

Głogowianie zagrali jak dotąd dwa sparingi. W pierwszym przegrali 1:3 ze Śląskiem Wrocław. Drugi, rozegrany w Głogowie, zakończył się zwycięstwem nad Stilonem Gorzów (2:0). Jutrzejsza gra kontrolna z Żalgirisem zakończy kolejny tydzień przygotowań do wznowienia rozgrywek. Niedługo później, bo już 30 stycznia, głogowianie zagrają u siebie z Górnikiem Polkowice.

Po środowym meczu Żalgirisu z Wartą, trener poznańskiej drużyny Adam Szała ocenił, że litewska ekipa jest na poziomie zespołów Fortuna 1 Ligi. Przed pomarańczowo-czarnymi więc ciekawy sprawdzian z rywalem, z którym być może nie będzie już okazji skonfrontować swoich sił.

Jest duża szansa, by w jutrzejszym sparingu wystąpił Mateusz Machaj. Pozyskany przed kilkoma dniami zawodnik od razu rozpoczął treningi z drużyną i według planów miał być gotowy na sobotni sparing z Żalgirisem. – Rozmawiałem z trenerem Nicińskim i powiedział, że nie ma dla mnie żadnej taryfy ulgowej. Normalnie wchodzę z zespołem w trening i według planów w sobotę powinienem zagrać – mówił krótko po podpisaniu 3-letniego kontraktu M. Machaj.

Niewykluczone też, że w Wałbrzychu wystąpią testowani przez G. Nicińskiego zawodnicy. Jednym z nich jest napastnik Mikołaj Lebedyński, autor trafienia w meczu ze Stilonem Gorzów.

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 12:00.

Najbliższe sparingi Chrobrego Głogów:

Sobota, 26 stycznia

12.00 Żalgiris Kowno – Chrobry Głogów (w Wałbrzychu)

Środa, 30 stycznia

17.00 Chrobry Głogów – Górnik Polkowice (w Głogowie)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.