Zaprocentujmy dobroczynnością

0
350

Wraz z kolejnym rokiem rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Od wielu lat przy rozliczaniu PIT możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego (OPP). Na terenie naszej gminy jest sporo osób, którym można pomóc.

Aby przeznaczyć 1 procent swojego podatku na pomoc osobom potrzebującym, wystarczy na ostatniej stronie PIT-u w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisać NUMER KRS: 00000XXXXX wybranej organizacji. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego.

Co ważne, przekazując 1% z własnego PIT, mieszkaniec nie traci ani złotówki, rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz skarbu państwa. Tak naprawdę nic nie stracimy, a możemy bezpośrednio wpłynąć na to, do kogo trafią pieniądze z naszych podatków.

Zachęcamy do przekazania jednego procentu na rzecz OPP z terenu gminy Polkowice  lub ogólnopolskich organizacji zajmujących się ochroną zdrowia, które działają za pomocą subkont pacjentów z terenu gminy (pieniądze trafiają dla konkretnego potrzebującego).

 

Pełny wykaz organizacji pożytku publicznego w Polsce, którym można przekazać 1% podatku w linku: https://www.e-pity.pl/wykaz-opp/

 

GMINA POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.