Próbował wyłudzić kredyt na zakup sprzętu elektronicznego – przy okazji ukradł słuchawki

0
192

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili dane mężczyzny, który tuż przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem próbował poprawić swój świąteczny nastrój, usiłując wyłudzić kredyt na zakup konsoli do gier. Okazało się, że sprawca dzień wcześniej był w tym samym sklepie, gdzie dokonał kradzieży słuchawek, które najwidoczniej zapadły mu w pamięć, bo gdy obsługa sklepu odmówiła udzielenia pożyczki, ukradł kolejną parę. Zatrzymanemu mieszkańcowi Polkowic grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze analizując sprawę kradzieży sprzętu elektronicznego w postaci dwóch par słuchawek, do której doszło w dniach poprzedzających minioną Wigilię Świąt Bożego Narodzenia natrafili na ślad mężczyzny, który jak ustalili policjanci odpowiadał za to zdarzenie. Po analizie zebranego materiału dowodowego okazało się, że dzień później 21-latek ponownie odwiedził sklep, ale tym razem podając fałszywe dane, chciał wyłudzić umowę kredytową na zakup konsoli do gier o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Kiedy okazało się to niemożliwe ponownie ukradł ten sam model słuchawek, który padł jego łupem dzień wcześniej.

Policjanci zatrzymali wytypowanego polkowiczanina, po czym mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa oraz kradzieży słuchawek o wartości blisko 600 złotych. 21-latek przyznał się do zarzucanych czynów i musi się teraz liczyć z karą pozbawienia wolności i pobytem w zakładzie karnym, do którego może trafić nawet na 5 lat.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.