Zima – noga z gazu. Ślisko na drodze

0
121
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Obecna aura sprawia, że warunki na drogach dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są bardzo ciężkie. Opady śniegu powodują zdecydowanie gorszą widoczność, śliska nawierzchnia i zalegające błoto pośniegowe powodują, że koła w każdej chwili mogą stracić przyczepność. Do niebezpiecznych sytuacji może dochodzić również w obrębie przejść dla pieszych. Policjanci z lubińskiej drogówki apelują do kierowców i osoby piesze/rowerzystów o szczególną ostrożność.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania oraz  dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Powinniśmy pamiętać również, aby zwiększyć odległość od samochodów znajdujących się przed nami. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.

W dniu wczorajszym, policjanci ruchu drogowego odnotowali 8 kolizji drogowych i 3 szkody komunikacyjne, które spowodowane były nagłą zmianą pogody i śliską nawierzchnią drogi. Na szczęście kończyło się tylko na strachu.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.