Zima nie odpuszcza – przypominamy o możliwości pomocy bezdomnym poprzez KMZB

0
119

Trwa policyjna akcja „Zima 2018/2019” podczas, której policjanci systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze proszą o wspomożenie tych działań i informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Taką informację możemy również przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zwróćmy szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe, bowiem niestety tej zimy w Polsce odnotowano już blisko 50 zgonów osób z powodu wychłodzeń organizmu.

Zarówno w ubiegłym jak i obecnym sezonie zimowym polkowiccy funkcjonariusze reagowali i reagują na zagrożenia zdrowia i życia wobec wielu osób potrzebujących pomocy, często nietrzeźwych, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach przebywali w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te będąc pod wpływem alkoholu, nie były w stanie poruszać się o własnych siłach.

W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji przewożą takie osoby do wyznaczonych miejsc, gdzie mogą spędzić noc, bądź umieszczają je w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia. Osoby te najczęściej z powodu spożytego alkoholu nie odczuwają zimna przez co są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Sytuacje osób potrzebujących można również zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń znajduje się również takie, które może mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Mowa o kategorii „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy, co staje się bardzo istotne w przypadku spadku temperatur.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.