Polkowickie policjantki odebrały podziękowania za ofiarną służbę na miejscu katastrofy

0
148

Samorządowcy z Pszczewa, Międzyrzecza i Przytocznej oraz osoby, które w grudniu zeszłego roku brały udział w tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 3 koło miejscowości Kaźmierzów, w którym zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych, przyjechali do Polkowic podziękować polkowickich władzom oraz służbom ratowniczym za okazaną tego dnia pomoc. Wśród osób, które odebrały podziękowania znalazły się dwie funkcjonariuszki Komendy Powiatowej w Polkowicach, które jako jedne z pierwszych rozpoczęły czynności ratownicze na miejscu zdarzenia.

Spotkanie, które rozpoczęło się dziś punktualnie w południe w polkowickim Urzędzie Gminy zostało zorganizowane na prośbę Remigiusza Lorenza – Burmistrza Gminy Międzyrzecz, Józefa Piotrowskiego – Wójta Gminy Pszczew i Bartłomieja Kucharczyka – Wójta Gminy Przytoczna, Właśnie z tych rejonów pochodzili pasażerowie autobusu, który w grudniu zeszłego roku brał udział w tragicznym zdarzeniu na terenie gminy Polkowice

W obecności Burmistrza Polkowic – Łukasza Puźnieckiego wyróżnione zostały m.in. funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, które właśnie tego tragicznego dnia pełniły służbę. Samorządowcy podziękowali również pozostałym policjantom, którzy ratowali ludzkie życie na miejscu zdarzenia. W ich imieniu podziękowania odebrał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Polkowciach, komisarz Tomasz Jagielski.

– W momencie kiedy dojechałem na miejsce zdarzenia, teraz już mogę to powiedzieć, byłem rozstrzęsiony, a wśród mnie jak w maszynie chodzili ludzie, którzy od początku wiedzieli, co powinni robić. Dziękuję wam za wasz profesionalizm – powiedział o działaniach funkcjonariuszy Burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Sierżant Marta Jermakow oraz sierżant Marta Ryfa jako jedne z pierwszych dotarły na miejsce zdarzenia i mimo niewielkiego stażu służby podjęły zdecydowane i adekwatne do zdarzenia czynności oraz działania ratownicze.

– Jestem wdzięczny policjantkom, za to że były wtedy na miejscu i że Pan Bóg daje im siłę i odwagę, żeby robiły to co należy i zrobiły to dobrze – powiedział jeden z uczestników zdarzenia.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali także przedstawiciele państwowej oraz ochotniczej straży pożarnych z terenu województwa dolnośląskiego, przedstawiciele Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź, pracownicy pogotowia ratunkowego, Straży Miejskiej w Polkowicach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach oraz Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

6 grudnia minionego roku na drodze krajowej nr 3 w okolicach miejscowości Kaźmierzów policjanci i inne służby ratunkowe w związku z wypadkiem drogowym autobusu, który wypadł z drogi i przewrócił się na bok, udzielali pomocy osobom poszkodowanym. W wyniku zdarzenia zginęła 1 osoba, a 24 w związku z odniesionymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitali. Policjanci podjęli czynności ratownicze, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz na czas prowadzonych działań ratowniczych wyznaczyli dla kierowców objazdy.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.