Odbudowa Teatru w Głogowie

0
613

Ta inwestycja od samego początku wzbudzała ogromne zainteresowanie głogowian. Trudno się temu dziwić, skoro budynek Teatru ma już 220 lat, z czego aż 1/3 tego czasu to Teatr w ruinie. Obserwowanie jak po latach obiekt znów wraca do życia to niewątpliwie ważny i historyczny moment dla miasta oraz jego mieszkańców. Wielkie otwarcie już jesienią, a o tym jak przebiegają prace i na jakim etapie jest obecnie odbudowa głogowskiego Teatru poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

  Myślę, że wszyscy głogowianie doszli do wniosku, że należy odbudować Teatr. Kilka lat temu taką decyzję podjąłem i konsekwentnie wdrożyliśmy ją w życie. Długie miesiące, rok na to, aby przygotować obiekt do tego, aby znalazł się na liście najważniejszych inwestycji w województwie i w kraju, otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w dyspozycji Ministerstwa Kultury, dołożyliśmy również środki z budżetu miasta i dzięki temu mamy zaawansowaną inwestycję w postaci odbudowy Teatru  —mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

 — W tej chwili mury mamy wszystkie wzmocnione, tynki zewnętrzne są w dużej części wykonane, ostateczny wygląd tynków będzie dopiero w okresie wiosenno-letnim. Dziś zakładane są ostatnie metry kwadratowe dachówki  i w ten sposób dach będzie zamknięty. W tej chwili trwają również prace w środku, to są instalacje, posadzki, stropy — informuje włodarz miasta.

Oprócz sceny i widowni w głogowskim Teatrze znajdą się również pomieszczenia techniczne, zaplecza oraz hol wejściowy. W dobudowanej kamienicy będą biura, garderoby i pomieszczenia pomocnicze.

Zakończenie inwestycji i wielkie otwarcie planowane jest na jesień.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.