Zakład Opiekuńczo-Leczniczy już działa!

0
457

Od poniedziałku zaczyna swoją działalność ZOL w Polkowicach, przyjmując pierwszych pacjentów. Czekają na nich dobrze wyposażone sale i wykwalifikowani opiekunowie.

Od rana, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramen, trwa przyjmowanie osób zgłoszonych do opieki. Jak informuje Beata Michalewska, prezes Zarządu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych Sp. z o.o. w Polkowicach, pozwala to na sukcesywne przekazywanie pacjentów do poszczególnych pokoi.

Najpierw wymagane jest wypełnienie wszelkich formalności, tak, aby póxniej juz nie fatygować tym pacjentów. W ten sposób będziemy mogli przyjmować ok. pięciu pacjentów dziennie – mówi prezes Michalewska.

Na 19 pacjentów czekają dwuosobowe pokoje z klimatyzacją i telewizją, gabinet rehabilitacji, gabinet zabiegowy, specjalny pokój kąpielowy, łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wyspecjalizowany w opiece długoterminowej zespół  lekarzy, pielęgniarek, opiekunek medycznych i rehabilitantów a także dietetyczka, logopeda i terapeutka zajęciowa. Niebawem, kolejne 3 miejsca dla pacjentów zostaną przeznaczone na tzw. opiekę wytchnieniową.

ZOL zapewnia całodobową kompleksową opiekę pielęgnacyjną, rehabilitacyjną i lekarską nad osobami niesamodzielnymi i przewlekle chorymi. Zakład dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym i doświadczoną kadrą, dzięki czemu może zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo.

Podopieczni Zakładu będą korzystać z leczenia farmakologicznego, leczenia dietetycznego, zabiegów fizjoterapeutycznych, psychoterapii oraz terapii zajęciowej. O ich zdrowie i dobre samopoczucie zadba wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek wyspecjalizowanych w opiece długoterminowej wraz z opiekunkami medycznymi, fizjoterapeutami, psychologami, logopedą, gerontologiem, dietetykiem, psychogeriatrą oraz duszpasterzem – dodaje Dorota Pędlowska-Wojciech, kierownik ZOL.

GMINA POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.