Nowi funkcjonariusze w szeregach polkowickiej Policji

0
85

We Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 82 nowych policjantów i policjantek, w tym nowej funkcjonariuszki oraz dwójki funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w tym roku już 182 funkcjonariuszy.

Wraz z nowym rokiem garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. 11 stycznia 2019 roku słowa roty ślubowania wypowiedziało 82 policjantów, w tym 15 policjantek. Troje z nowo przyjętych funkcjonariuszy po zakończeniu szkolenia podstawowego zasili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Uroczysta ceremonia odbyła się o godzinie 10:30 w Domu Klubowym “Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji zapraszamy w godzinach od 8.00 do 15.00 do Zespołu Kadr i Szkolenia (pokój nr 305) Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przy ulicy Legnickiej 15.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający, co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,
  • podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.