A może właśnie praca w Policji? Z odwiedzinami u głogowskich maturzystów

0
91

14 i 15 stycznia głogowscy policjanci spotkali się z młodzieżą szkół średnich. Tym razem odwiedzili uczniów w Zespole Szkół Ekonomicznych oraz w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. W trakcie rozmowy z tegorocznymi maturzystami, przybliżano młodzieży wymagania związane ze służbą w Policji oraz przedstawiono rolę formacji we współczesnym społeczeństwie.

W spotkaniu z uczniami klas maturalnych zorganizowanym przez głogowską Policję, uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, młodszy inspektor. Krzysztof Płaskonka.

Prowadzący mówili o roli Policji w strukturach państwa, jej historii oraz teraźniejszości. Młodzież dowiedziała się również jakie wymagania są stawiane kandydatom do służby, jak wyglądają możliwości rozwoju i kształcenia się w formacji oraz jakie są etapy procesu rekrutacji do służby w Policji. Pracę policjantów przybliżyli uczniom naczelnicy wydziałów: Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego. O szczegółach rekrutacji mówiły pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia.

Przypominamy, że nabór do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły, a dokumenty można składać w Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie przy ul. Obrońców Pokoju 17, w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 15.00 — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej:
http://www.glogow.policja.gov.pl/pl/praca_w_policji/sluzba_w_policji/ w zakładce PRACA W POLICJI

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.